fbpx
Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem.

Esenciální oleje doTerra

MyKolibri / Esenciální oleje doTerra

doTERRA – Esenciální oleje

Název doTerra pochází z latinského slova „dar Země“. Esenciální oleje dōTERRA® představují nejkvalitnější aromatické výtažky dostupné v současném světě. dōTERRA je největší firma na výrobu esenciálních olejů na světě. Každá esence obsahuje desítky až stovky zdrojových složek, které jsou šetrně destilované vodní parou za vědecky kontrolovaných podmínek při dosažení nejvyšší kvality, čistoty a obsahu. Esenciální oleje doterra se vyrábějí výhradně za přísně kontrolovaných podmínek jako špičkové léky. Celý proces výroby je specifikován do Certifikátu CPTG, který garantuje 100% kvalitu, čistotu a obsah. dōTERRA zkoumá do detailu ve více jak 10 krocích původ, kvalitu a obsah esenciálních olejů. Porovnává jí s etalony kvality, obsahu a vlastností, kterým každá uvolněná dávka musí projít. Pokud nesplňuje tyto přísné požadavky, je naprosto nemilosrdně odstraněna a nedostane se do výroby. Je kladen velmi vysoký důraz na sběr rostlin ve vhodnou dobu, kdy je koncentrace esenciálního oleje nejvyšší, a toho se dá docílit pouze pečlivým pěstováním ve vhodných klimatických podmínkách, na místě jejich přirozeného výskytu. Proto spolupracuje dōTERRA s farmáři napřímo ve více než 60 zemích světa. Navíc podporuje svou nadací Healing Hands vzdělání farmářů a jejich dětí, budování škol a zrovnoprávnění dívek a žen. Navíc podporuje nejen vzdělání, ale i zajištění hygienických potřeb pro dívky a ženy v organizaci Days for girls.

Esenciální oleje dōTERRA jsou tedy nádhernou paletou rostlinných esencí a mohou se užívat jak samostatně, tak smíšeně jako terapie ušitá na míru. Vyzkoušet můžete jednotlivé oleje i naše certifikované směsi, které se zaměřují na různé oblasti lidského zdraví, od dýchání, přes imunitu, až po hubnutí.

Každá kapka je vzácná. 15ml lahvička obsahuje přibližně 380 kapek CPTG certifikovaného esenciálního oleje nebo směsi esenciálních olejů. Většinou stačí 1 kapka přidaná do ultrazvukového difuzéru. Nanést na místo, kde vás to bolí nebo se nachází vyrážka či poranění a účinky už uvidíte sami 🙂 Nyní k dostání u nás v kavárně Kolibri! Tak neváhejte a přijďte oleje vyzkoušet nebo se o nich dozvědět víc!

Naše aktuální nabídla esenciálních olejů doTerra:

Lime – Limetka

Olej lisovaný za studena z kůry čerstvých limetek je skvělá pomůcka pro zlepšení nálady. Díky vysokému obsahu limonenu poskytuje vnitřní očistu a citrusovou vůni lze rozptýlit, aby pomohla osvěžit vzduch. Je to také účinný a přirozený čistič povrchů, lze s ním čistit i oblečení. Kůra limetky je známá pro její schopnost povznášet se, rovnováhu a energii. Kůra se často používá v čistících prostředcích na obličej a tělo pro jeho čisticí vlastnosti a povznášející vůni.

Lemon – citron

Jeden z nejoblíbenějších olejů, Citron má mnoho výhod a použití. Citron je silný čisticí prostředek, který čistí vzduch a povrchy a lze jej použít jako netoxický čisticí prostředek v celé domácnosti. Lemon poskytuje čistící a zažívací výhody a podporuje zdravé dýchací funkce. Když je tento olej rozptýlen, je velmi povznášející a povzbuzující, bylo prokázáno, že pomáhá zlepšovat náladu 🙂

Wild Orange – Pomeranč

Známý také jako Pomerančovník hořký. Za studena lisované slupky díky své povzbuzující vůni a mnohonásobným zdravotním přínosům. S vysokým obsahem monoterpenu má pomeranč stimulační a čistící vlastnosti, díky čemuž je ideální pro podporu zdravé funkce imunitního systému. Difúzní divoká oranžová povzbuzuje a povznáší tělo a mysl, zároveň čistí vzduch. Wild Orange má sladkou a osvěžující vůní.

Juniper berry – Bobule jalovce

Esenciální olej Juniper Berry má bohatou historii tradičního využití a výhod. Jalovec podporuje zdravé fungování ledvin a močových cest, když je používán interně. Juniper Berry působí jako přírodní pleťový olej a snižuje výskyt vrásek na kůži. Jeho dřevitá, kořenitá, ale svěží vůně má uklidňující účinek. Při rozptýlení pomáhá Juniper Berry čistit vzduch a zároveň vytvářet uvolněné prostředí.

Frankincense – Kadidlo

Často nazýván jako “Král olejů” je proslulý jako jeden z nejcennějších éterických olejů. Kadidlo má mimořádné zdravotní přínosy. Kromě jeho notorické pověsti v Novém zákoně, kdy bylo využíváno při náboženských obřadech, staří Egypťané z něj vyráběli léčebné masti, se tyto staletí staré znalosti dnes využívají k modernímu využití kadidla. Jeho uklidňující a zkrášlovací vlastnosti se používají k omlazení pleti a pomáhají snižovat výskyt nedokonalostí při lokální aplikaci. Je známo, že podporuje vnitřní buněčnou funkci. Má relaxační účinky a celkově navozuje pocit klidu.

Lemongrass – Citronová tráva

Oblíbený olej pro masáže. Citronová tráva je vysoká, vytrvalá rostlina, má jemnou citrusovou příchuť.Esenciální olej Lemongrass podporuje zdravé trávení.Lemongrass je ideální olej pro použití v masážní terapii. Lemongrass má štiplavou bylinkovou vůni, která může zvýšit povědomí a podpořit pozitivní náladu.

Tangerina – Mandarinka

Mandarinka má dlouhodobou historii v čínské kultuře a bylinných zdravotních postupech. Esenciální olej podporuje zdravé trávení a metabolismus. Mandarinka má sladkou, štiplavou vůni, podobnou ostatním citrusovým olejům, která je povznášející. Mandarinka je známá svými čistícími vlastnostmi a podporou zdravého imunitního a respiračního systému. Esenciální olej z mandarinky lze použít k uklidnění úzkostných pocitů a zvládnutí stresu.

Přejít k navigační liště